Головна » Файли » Непізнане

Екзопланети. Пошук «нової Землі».
[ · Скріншот ] 02.04.2014, 14:18
Коли на уроках астрономії в школі ми слухали про планети нашої сонячної Системи і прикидали , як це жити на Нептуні або Юпітері, якби там була атмосфера і всі умови для існування, вчителі побіжно згадували що є й інші світи і зоряні системи, за межами нашої, Сонячної.

Сьогодні , астрономи озброївшись останніми досягненнями науки, шукають вже за межами Сонячної Системи, і що найдивніше, знаходять. Існування екзопланет - планет за межами сонячної системи, які сформувалися при обертанні навколо якої-небудь зірки, побічно підтверджували на початку 90-х, а на початку 2000-х вже щосили відкривали і спостерігали одну планетну систему за однією.

Дослідивши наш Чумацький Шлях вздовж і поперек, вчені в першу чергу шукають планети з атмосферою, близькі за параметрами до Землі.

Взагалі виявити такі планети досить складно. Спостерігати в телескопи можна лише найбільші з них, та й то в телескопи найостанніші, сучасні, застосовуючи світлофільтри від світла зірок, які заважають спостереженню.

Спочатку ж досліджень астрономи лише припускали про наявність екзопланет по затемненням зірок, які влаштовувала екзопланета, проходячи по своїй орбіті. Розширюючи й удосконалюючи методи пошуку «нової Землі», вчені стали надалі орієнтуватися на зміни гравітаційних полів, які невидима екзопланета робить на видимі зірки (метод Доплера).

Пізніше і зовсім навчилися схрещувати методи зміни сили світла зірки під впливом гравітаційних полів (метод мікролінзування), тим самим, по ходу руху світла і його щільності, визначаючи положення невидимою оку планети.

Отримала широке поширення теорія, що найбільш ймовірно виявити планету схожу на Землю, можна лише тільки якщо екзопланета буде такого ж розміру. Проте ж поки шукаються тільки найбільші планети, у багато разів більше найбільшої планети Сонячної Системи-Юпітера. Разом з ними найчастіше виявляються зіркоподібні об'єкти малої величини-коричневі і червоні карлики, але нехай це назва не вводить вас в оману, вони більше інших екзопланет, та й життя на них неможлива через безперервні там термоядерних реакцій.



Однак не все так погано і останні результати досліджень космічного телескопа в системах Kepler дають обнадійливі результати. У системах Kepler-62 і Kepler-69 знайдені 7 екзопланет розміром з нашу Землю. Спрощеною мовою можна говорити відразу про два подобах наших Сонячних систем. В системі 62 п'ять планет, і якщо три обертаються дуже близько до зірки, що говорить про неможливість існування там життя, то на останніх двох 62Е і 62f можливо було або є життя.

Теоретичні розрахунки підтверджують, що там цілком можливо існування води в рідкому стані , а значить і хоча б найпростіших форм життя. Однак всю картину псує той факт, що опалює пічка - зірка Kepler-62, на зразок нашого Сонця, досить стара і тускла, так що життя якщо й була, то можливо вже в минулому.

В системі Kepler- 69 зірка практично схожа за параметрами з Сонцем, однак виявлені всього дві планети. Перша обертається близько від зірки і життя на ній неможлива, а ось друга також цілком придатна для життя, наприклад, її повний оборот, тобто рік, дорівнює 242 земній добі.

Спробувавши ж шукати в першу чергу за зірками - господаркам схожим на Сонце, а вже потім підганяти під них екзопланети по ймовірності існування життя на них, вчених знайшли в кластері Messier 67 зірку, практично ідентичну Сонцю і три планети навколо неї, однак вони поки є занадто «гарячими».

Інша ж успішна спроба була в сузір'ї Скорпіона, поряд із зіркою Gliese 667C, де відразу п'ять планет можуть бути населеними, однак говорити з повною часткою ймовірності заважає те, що середні температури там коливаються в районі 250 С, що допускає формування деяких форм життя, але про передбачуване їх різноманітності говорити навряд чи доводиться.
Категорія: Непізнане | Додав: va5ilius | Теги: астрономія, наука, Статті, космос
Переглядів: 528 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 1.0/14
Всього коментарів: 0
Додавання коментаря